Політика відкритих даних

Публічна інформація у формі відкритих даних — це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання (стаття 10-1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI). Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення затверджені Постановою КМУ від 21.10.2015 № 835.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація у формі відкритих даних оприлюднюється для вільного та безоплатного доступу до неї. Відкриті дані дозволені для їх подальшого вільного використання та поширення. Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, зокрема в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту відкриті дані з обов’язковим посиланням на джерело їх отримання. Умовою будь-якого подальшого використання відкритих даних є обов’язкове посилання на джерело їх отримання (у тому числі гіперпосилання на вебсторінку відкритих даних розпорядника інформації).

На виконання положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Постанови КМУ від 21.10.2015 № 835 Розпорядженням міського голови від 29.09.20 № 343р затверджене Положення про набори даних Маріупольської міської ради, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. Реєстр наборів відкритих даних розпорядника інформації можна завантажити за посиланням.

Оприлюднення наборів даних здійснюється розпорядниками за такими принципами:

  • відкритість за замовчуванням;
  • оперативність і чіткість;
  • доступність і використання;
  • порівнянність та інтероперабельність;
  • покращене урядування і залучення громадян;
  • інклюзивний розвиток та інновації.

У 2020 році Маріупольська міська рада приєдналася до Міжнародної хартії відкритих даних — ініціативи, що сприяє впровадженню спільних принципів і кращих практик оприлюднення відкритих даних у всьому світі. З 2015 року Хартія була підтримана урядами 22 держав та понад 50 субнаціональних одиниць (штатів, муніципалітетів, міст).